Corgitrekking 2017

Dňa 28. mája 2017 sa uskutočnil druhý ročník súkromnej akcie corgitrekking. Na akciu bolo pozvaných viacero priateľov a majiteľov plemena welsh corgi pembroke/cardigan. Nie všetci sa mohli zúčastniť, ale o to viac nás teší, že sme sa stretli vo väčšom počte ako minulý rok. Pribudli aj majitelia nováčikovia – odchov stanice Welsh Magic Kennel.

Trasa viedla z obce Soblahov okolo rozhľadne Dúbravka v príjemnom prostredí bezpečnom pre psov v nenáročnom mierne zvlnenom teréne, lúkami a lesom.

Po vlaňajšej trase v dĺžke 7km nás tento rok čakal kratší variant, ktorý vyhovoval aj mladším štvornožcom a dvom deťom, ktoré si užívali prechádzku v pohodlí nosičov.

Cieľom tejto krásnej akcie bolo socializovanie psov, či už starých mazákov ako je Mango ako aj pubertiakov ako Ravy a štenúchy ako Baška a Emka. Všetci to zvládli na jednotku.

Taktiež prebehla diskusia o pretrvaní webovej stránky welshcorgislovakia.sk na ktorej sú zverejnené testované jedince welsh corgi na Slovensku a nie len to.

Novým majiteľom sme boli k dispozícií v prípade otázok ohľadom chovu a výcviku a taktiež sme si výborne pokecali ako vždy. Opekanie na lúke bolo už len čerešničkou na torte.

Priatelia budeme sa tešiť aj o rok a dúfam, že sa stretneme vo väčšom počte ako v tomto ročníku. Ďakujeme Mariánovi za organizáciu a peknú trasu.

Mango a Blue na prvých treibballových pretekoch

23. apríla 2017 sa Mango a Blue zúčatnili svojích historicky prvých treibballových pretekov pri Brne (Heroltice u Tišnova). Aj napriek veľkému vetru sa im podarilo skúšky úspešne zložiť.

Mango: TRB Z – 1. miesto; Parkúr 1 /TRB1/ – 1. miesto; Parkúr 2 /TRB1/ – 1 miesto;

Blue: TRB Z – 4.miesto; Parkúr 1 /TRB Z/ – 1-miesto.

Obom gratulujeme 🙂