O nás

Naša stránka welshcorgislovakia.sk, bola založená z iniciatívy chovateľov plemena welsh corgi na Slovensku, ktorí chcú plemeno reprezentovať nielen výstavne, ale v prvom rade sa zamerať na zdravie a aktuálny problém plemena, ktorým sú zdravotné testy dedičných ochorení.

Náš chovateľský úspech sa nerovná množstvu vrhov, ale počtu šťastných a zdravých jedincov. Na našej stránke nájdete uvedené len testované jedince a šteniatka do 1 roku života bez zdravotných testov, ako aj jedince úplne vyradené z chovu so zverejnením dôvodu vyradenia.

Chceme sa stať prínosom pre budúcich majiteľov tohto impozantného plemena. Pri hľadaní vhodného šteniatka Vám pomôžeme zorientovať sa v líniách vďaka zverejneniu generácií našich testovaných jedincov.

Budeme sa venovať možnostiam ako psíka udržiavať v dobrej kondícii, pokiaľ už zdravotné obmedzenia má. Predstavíme vám vhodné športy, cvičenia, výživu takéhoto jedinca.

Srdečne privítame, každého nového záujemcu, ktorý sa bude stotožňovať so základnými princípmi nášho myslenia a pohľadu na chov.